POHÁROVÉ ZÁVODY 2014

16.11.2014 JABLONECKÝ POHÁR

Velmi úspěšně si vedly naše závodnice na pohárovém závodě v Jablonci. Přátelského závodu, který probíhal v pohodové atmosféře, se zúčastnilo 6 našich reprezentantek. Závod pro nás byl ve znamení prvního startu Sáry Benetkové a Marie Silovské ve volném programu a trochu smutně také posledního závodu Elišky Horové, která již bude pokračovat jen v trenérské dráze.

Nejmladší z výpravy, Gábina Kultová, se představila v kategorii nadějí mladších. Předvedla hezký výkon a odvezla si za něj 8. místo. V kategorii kadetek mladších se Maruška Silovská probojovala na stupně vítězů, a to na bronzovou příčku. Ačkoli musí sestavy ještě hodně vypilovat, byl to povzbudivý začátek. Sára Benetková již závodí v kadetkách starších, které vždy patří k těm nejobtížnějším kategoriím. I Sára se představila velmi slibně a skončila na 4. místě.

Mezi dorostenkami si bronz vybojovala Markéta Kultová a umístění těsně pod stupni vítězů získala Adéla Zrnová. Obě naše zkušené závodnice předvedly moc pěkné a kvalitní sestavy. Svoji poslední sestavu si téměř bez chyb zacvičila Eliška Horová v kategoii žen a odvezla si zasloužené dělené 2.-3. místo.

Závodnicím gratulujeme, udělaly nám velikou radost!

Výsledkové listiny : Výsledková_listina_pohár_2014.xls (156672)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Jablonecky_pohar_-_16._11._2014/

+

25.11.2014 VÁNOČNÍ PLZEŇSKÝ POHÁR

V domácích prostorách jsme uspořádali oddílový závod pro naše nejmladší závodnice s názvem Vánoční plzeňský pohár. Děvčata se nám za podpory početného publika představila ve dvou provedeních sestavy bez náčiní a všechna, ač trochu s trémou, své sestavy výborně zvládla. 

V kategorii ročníků 2004-2006 si zlatou medaili odnesla Sára Dillingerová, stříbrnou Gábina Kultová a bronz Laura Honomichlová

Mezi ročníky 2007 se na 1. příčku probojovala Markétka Nováková a první závodní medaili – stříbrnou – získala Dianka Lukášová. 

V kategorii o rok mladších děvčat (roč. 2008) to bylo velmi těsné. 1. místo a zlatou medaili si nakonec odnesla Justýna Hodková, stříbrnou při svém prvním závodě Nela Pelnářová a bronz rovněž poprvé závodící Linda Janoušková

Závod jsme všichni končili s úsměvem na tváři, a tak to má být!

Děvčátkům gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších tréninků :-).

Výsledkové listiny : VÝSLEDKY_vánočnípohár_2014.pdf (105743)

+

15.11.2014 ROZTANČENÉ NÁČINÍ, MILEVSKO

Dalším tradičním podzimním závodem, který jsme ani letos nevynechali, bylo Roztančené náčiní v Milevsku. Bojovat v poměrně kvalitně obsazeném závodu se vydalo 8 našich závodnic. Nejvíce se dařilo hned té nejmladší. Mezi ročníky 2007 skončila Markétka Nováková na výborném 4. místě. Umístění těsně pod stupni vítězů sice mrzelo, ale Markétka zacvičila moc krásně a získala výborné známky. V kategorii nadějí mladších se představila Sára Dillingerová. Sárka předvedla pěknou sestavu bez náčiní, ale obruč jí po ploše trošku „tancovala“, což ji odsunulo na 13. místo.

Početné zastoupení jsme měli mezi kadetkami staršími. Velmi pěkný výkon v obou sestavách předvedla Anna Reiserová a vybojovala si 6. místo. Naopak velkou smůlu měla Eliška Králová, kterou pád náčiní za závodní plochu při riskantním prvku odsunul z medailové pozice na 7. příčku. Se svým výkonem mohla být spokojena Kateřina Nováková. Vyvarovala se chyb a získala 9. místo. Nikole Haišmanové a Dominice Fabokové se tentokrát příliš nedařilo a skončily až ve druhé desítce. Smolný den si vybrala mezi dorostenkami Martina Haišmanová a obsadila 5. místo.

Děvčatům děkujeme za reprezentaci i předvedené výkony, které jsou u většiny závod od závodu lepší. Jen tak dál :-).

Výsledkové listiny : Roztančené náčiní 2014.xls (74240)

Fotografie ze závodu :

+

4.10.2014 PLZEŇSKÝ POHÁR A MEMORIÁL J. KROCOVÉ

Sedm cenných kovů získaly naše závodnice při 15. ročníku Plzeňského poháru a na stupně vítězů se probojovaly i v soutěži družstev, když v rámci 26. ročníku Memoriálu J. Krocové obsadily 3. místo společně s TJ Slavoj Plzeň.

V dopolední části soutěže se představily závodnice národního kombinovaného programu. Domácí oddíl reprezentovala tři děvčata a všechna si vedla velmi úspěšně. V kategorii II. VTp získala Sára Benetková 2. místo a Marie Silovská bronz. Mezi ženami se prosadila Eliška Horová a za vydařený dvojboj sestav jí patřila stříbrná medaile.

Hlavní odpolední závod pak přinesl nejen rekordní účast startujících, ale také obdivuhodné výkony gymnastek z mnoha českých a 4 německých oddílů. Mezi nejmladšími děvčaty se z bronzové medaile za velmi pěknou sestavu bez náčiní radovala Markéta Nováková a úspěšně si vedla taJustýna Hodková, která při svém prvním závodě a s o rok staršími konkurentkami získala 4. místo. Se dvěma novými sestavami a poprvé s obručí cvičila Sára Dillingerová mezi děvčaty ročníku 2005. Beznáčka se jí moc povedla, obruč ale trochu neposlouchala. Přesto v nejpočetnější kategorii získala pěkné 10. místo. Na medaili dosáhla Linda Havlicová v kategorii nadějí mladších ročníku 2004, a to především díky zvládnuté sestavě s náčiním, za což jí patří veliká pochvala. Ve stejné kategorii startovala i Gábina Kultová a za slušný výkon obsadila 8. místo. V kategorii kadetek starších ročníku 2001 jsme měli pouze jednu zástupkyni, Nikolu Haišmanovou. Nikola předvedla hezké sestavy bez větších chyb a zasloužila si 4. místo. Vinou nemoci se závodu nemohla zúčastnit Anna Reiserová, a tak na její výkon se budeme těšit na dalším závodě. Další medaili do sbírky, bronzovou, si přidala Eliška Králová mezi kadetkami staršími. Eliška startovala se dvěma úplně novými a obtížnými sestavami, a tak bylo vidět, že je ještě musí dopilovat, ačkoli podala bojovný výkon. Ve stejné kategorii pak obsadily Dominika Faboková 4. a Kateřina Nováková 5. místo. V kategorii dorostenek se mezi nejlepší závodnice probojovala Martina Haišmanová. 2. místo v takto prestižním mezinárodním závodě patří mezi její největší úspěchy. Neztratily se ani Markéta Kultová a Adéla Zrnová. Za dvojboj sestav si odnesly 8., resp. 10. místo.

Vedle soutěžních sestav mohli diváci zhlédnout i vydařená exibiční vystoupení. K vidění byly skladby nejmladších gymnastek, Laury Honomichlové a Diany Lukášové, baletní představení a všichni jsme se samozřejmě celý den těšily na společné taneční vystoupení závodnic s trenérkami :-).

O vydařenosti závodu svědčí i pochvalné dopisy, které byly do Plzně zaslány z Brettenu a z Obertraublingu.

Pro naše gymnastky byl domácí závod první prověrkou sezóny, ve které dokázaly, že se mohou rovnat i s kvalitní mezinárodní konkurencí…ale také zjistily, že stále mají, co zlepšovat. Tak s chutí do toho!

Děvčatům i celému realizačnímu týmu gratulujeme a děkujeme za nádherný závod.

Výsledkové listiny : PP2014_vysledky_KP.pdf (300930); PP2014_vysledky_VP.pdf (512868)      PP2014_vysledky_memorial.pdf (285219)

Fotografie :

Video taneční exhibice : www.youtube.com/watch?v=HWxIPyMY4bI

Novinové články k závodu :Články PP.zip (1820353)

+

7.6.2014 TÁBORSKÝ POHÁR

Posledním závodem jarní sezóny byl pro naše závodnice Táborský pohár. Na všech děvčatech již byla znát trocha nesoustředěnosti vlivem nadcházejícího léta, ale hlavní bylo si naposledy užít závodění, a to se jistě podařilo. Nejmladší z našich účastnic byla Sára Dillingerová, která v kategorii ročníku 2005 obsadila 8. místo. Sárka zaslouží pochvalu hlavně za zapamatování si upravených zobtížněných sestav. V kategorii o rok starších děvčat se představila Gábina Kultová a za velmi pěkně odcvičené obě sestavy si odvezla 9. místo. Trojí zastoupení jsme měli v kategorii kadetek starších. Nejlépe si vedla Eliška Králová, byť ji závod na závěr sezóny příliš nesedl, tak obsadila pěkné 5. místo. Hned příčku za ní, 6. místo, vybojovala Anna Reiserová a 7. místo Nikola Haišmanová. AndulkaNikolou ukázaly, že již obtížné sestavy zvládají, a obě dvě předvedly poměrně kvalitní výkony. Slabší den měly dorostenky. Markétě Kultové patřila smolná, ale krásná 4. pozice, a také pochvala za bojovnost po nezdaru při první sestavě s míčem. Martina Haišmanová dnes určitě nepředvedla to, co umí, ale to je ve sportu běžné :-). Nakonec si odvezla 5. místo. Adéla Zrnová měla nešťastný závěr v obruči, ale s míčem to pak bylo velmi dobré a patřilo jí 6. místo.

Děkujeme děvčatům za reprezentaci a přejeme jim, aby přes léto nabrala co nejvíce sil do dalšího tréninku!

Výsledkové listiny : Táborský_pohár_2014.xlsx (39842)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/7.6.2014_Taborsky_pohar/#

 

+

1.6.2014 JIHLAVSKÝ JEŽEK

První červnový den jsme se vypravily na pohárový závod Jihlavský ježek. V dopolední části závodu se představila v kategorii baby r. nar. 2007 Markétka Nováková. Markétka udělala ve své sestavě bez náčiní velký pokrok, zejména v plnění prvků obtížnosti a v konkurenci slovenských gymnastek získala krásné 6.místo.

Odpolední závod zahajovala kat. nadějí mladších r. nar. 2004 s naší Lindou Havlicovou. Linda umí obě sestavy mnohem lépe, předvedla průměrné výkony v obou sestavách, ale i přesto obsadila v této silné kategorii pěkné 5.místo.

Závěr dne patřil kadetkám starším, Fabokové Dominice a Novákové Kateřině. Dominika zaslouží pochvalu za sestavu s kužely, rozloučila se s touto sestavou důstojně :-). V sestavě s obručí se chybičky přeci jen objevily, ale i tak celkové 6.místo bylo hezkým výsledkem. Katka nastupovala do závodu s odhodlaností bojovat a ukončit jarní sezónu co nejlépe. Kvůli nataženému svalu byly sestavy narychlo upravené a opravdu klobouk dolů před tím, jak celý závod zvládla. Katka obsadila velmi pěkné 7.místo.

Děvčatům děkujeme za hezké výsledky a přejeme hezké prázdniny  :-).

Výsledkové listiny : Naděje mladší II.xls (22528); baby.xls (23040); Kadetky starší.xls (25088)
Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/1.6._Jihlavsky_jezek/

+

8.5.2014 MILEVSKÝ POHÁREK

Posledním kontrolním závodem před odjezdem na mistrovství České republiky byl 8.5. Milevský pohárek. Na závodě se sešla velmi kvalitní děvčata ze všech koutů republiky, včetně několika juniorek. V kategorii kadetek starších se nejlépe dařilo Dominice Fabokové. Domda zajela obě sestavy soustředěně, bez hrubých chyb a v generálce na nadcházející MČR získala pěkné 7.místo.

Na hezkém 8.místě skončila Anička Reiserová. Aničku pozlobila obruč, ovšem chuť si spravila sestavou s kužely, která patřila k těm nejlepším, které letos zacvičila. Závod dle představ úplně nevyšel Nikole Haišmanové. Nikola zacvičila z této trojice nejlepší sestavu s obručí, bohužel neposlušné kužele ji odsunuly na 11. příčku. Z dvojice dorostenek byla úspěšnější Adéla Zrnová. Adéla si zaslouží pochvalu za sestavu se stuhou, na které bylo vidět velké zlepšení a v součtu obou sestav získala pěkné 8.místo. Markétu Kultovou tentokrát zradila její oblíbená obruč. Od lepšího umístění Markétu dělily pouze desetiny,ale i tak se v této náročné kategorii neztratila.

Závodnicím gratulujeme za předvedené výkony a přejeme hodně sil do dalších závodů.

Výsledkové listiny : Výsledky-pohárek-2014.xls (103,5 kB)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/8.5._Milevsky_poharek/

+

3.5.2014 MEMORIÁL ALENY FIALOVÉ

Vynikajících výsledků dosáhly naše závodnice na mezinárodním závodě v Plzni. V konkurenci oddílů z Německa, Polska a České republiky se představilo 7 našich reprezentantek. Z medailového úspěchu se v kategorii kadetek starších radovala Eliška Králová, která skončila na 3. místě. Výkon sice nebyl stoprocentní, ale ukázala své kvality. Katka Nováková ve stejné kategorii zaslouží pochvalu za moc pěkné kužele i vybojované výborné 4. místo. Krásným výkonem v sestavě bez náčiní si parádní 4. místo vybojovala Sára Dillingerová v kategorii nadějí mladších ročníku 2005. Naděje mladší ročníku 2004 již závodily ve dvojboji. Více se tentokrát dařilo Lindě Havlicové, která obsadila pěkné 14. místo. Gabča Kultová ještě dopiluje beznáčku, ale vše zvládla s úsměvem a získala slušné 19. místo. První opravdu velký závod si vyzkoušela Markétka Nováková. V nejpočetnější kategorii nadějí nejmladších patřila mezi úplně nejmladší a umístění ve druhé třetině je velmi dobré a určitě povzbudivé. Trochu smolný den si vybrala Martina Haišmanová, která se dopustila mnoha zbytečných chybiček a obsadila 9. místo. Nevadí, takový je sport! Pochvala náleží také Markétě Kultové, která si poprvé vyzkoušela celodenní roli trenérky a zvládla ji na výbornou.

Děvčatům patří veliká gratulace za předvedené výkony a získaná umístění a poděkování za krásný společně strávený den! :-)

Výsledkové listiny : Výsledky_Memoriál_Aleny_Fialové_Plzeň_3.5.2014.pdf (94134)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Memorial_A._Fialove_-_Plzen_-_3._5._2014/

+

27.4.2014 POHÁR ZŠ ÚŠOVICE , Mariánské Lázně

V konkurenci závodnic z 11 oddílů z celé České republiky bojovala naše děvčata – Terezka Hejduková, Maruška Silovská, Sára Benetková a Eliška Horová - na pohárovém závodu v Mariánských Lázních. Terka má moc pěknou a náročnou sestavu se švihadlem, v povinné sestavě bez náčiní by ale bylo, co vylepšovat. Ve velké konkurenci nejpočetnější kategorie III. VTp se ale rozhodně neztratila. V kategorii II. VTp se velmi dařilo Sáře, která zvládla obě sestavy téměř bez chyb a obsadila vynikající 7. místo. Maruška v této kategorii startuje první rok, a tak musí dopilovat především povinnou sestavu s obručí. V míči jí to moc slušelo a za svůj výkon získala 17. místo. Eliška již závodí v obtížné kategorii žen, kde však stále patří mezi nejmladší. Předvedla pěkné sestavy a odvezla si 13. místo.  

Děvčatům gratulujeme a držíme palce na oblastním přeboru :-).

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/PZ_Marianske_Lazne_-_27._4._2014/

+

13.4.2014 O VINOHRADSKÝ HROZEN

Více než 160 závodnic bojovalo v závodě O Vinohradský hrozen. V konkurenci mnoha českých a slovenských oddílů se představilo i 7 našich reprezentantek. Sára Dillingerová si poprvé vyzkoušela dvojboj sestav a atmosféru velkého závodu. Tréma byla veliká, ale vše zvládla na výbornou a v kategorii ročníku 2005 se rozhodně neztratila. V kategorii závodnic ročníku 2004 startovala Gábina Kultová. Gabče patří pochvala především za snahu v sestavě bez náčiní, byť bodově vyšla lépe obruč. Nejkvalitněji obsazená byla jako tradičně kategorie kadetky starší. Mezi třemi desítkami závodnic bojovaly Eliška Králová, Dominika Faboková a Anna Reiserová. Eliška předvedla velmi působivou sestavu s obručí, za kterou dostala vysoké bodové ohodnocení, umístění ji trochu pokazily pády kuželů ve druhé sestavě. Celkově obsadila pěkné 11. místo. Dominika předvedla soustředěný a vyrovnaný výkon v obou sestavách, se švihadlem a s obručí, a skončila na 12. místě. Andulka si odbyla premiéru sestavy se švihadlem, kde byly chybičky, ale v obruči se jí velmi dařilo. Ačkoli celkově skončila na 15. místě, mezi závodnicemi ročníku 2001 získala třetí nejvyšší počet bodů. V dorostenkách podala výborné výkony Markéta Kultová a obsadila nepopulární, ale vynikající 4. místo. V sestavě s obručí obdržela dokonce nejvyšší známku za obtížnost z celého startovního pole. Bez větších chyb zvládla svůj první závod sezóny Adéla Zrnová a odvezla si krásné 6. místo. Adéla zaslouží pochvalu především za moc pěknou sestavu s míčem.

Všem závodnicím děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme  :-).

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/O_Vinohradsky_hrozen_-_Praha%2C_13._4._2014/

Výsledkové listiny : Vysledky_Hrozen_2014_KST.pdf (26670); Vysledky_Hrozen_2014_NML2005_NNL2004.pdf (30323); Vysledky_Hrozen_2014_dorostenky.pdf (24023)
 

+

Kontaktujte nás