ZAHRANIČNÍ ZÁVODY

2.11.2013 BRETTEN

Na letošní dušičkový víkend jsme zavítaly na další mezinárodní závod tentokrát do 400 km vzdáleného Brettenu. Čekala nás poměrně dlouhá cesta a tak jsme se vydaly již v pátek. Po příjezdu na halu jsme se společně v doprovodu italských kolegyň  rozjely na ubytovnu, kde jsme strávily před závodní noc.

Ranní časné vstávání a přesun do haly na výbornou snídani formou švédských stolů, která uspokojila naše prázdné žaludky všechny velmi potěšila a nastartovala náš organismus na celý den :-).

V kategorii juniorek byla naší jedinou zástupkyní Eliška Králová. Eliška předvedla velmi slušný dvojboj sestav se švihadlem a obručí a získala další, tentokrát stříbrnou medaily.V seniorské kategorii se nám představila Martina Haišmanová, Markéta Kultová a Adéla Zrnová. Děvčata v tomto silném závodním poli bojovala statečně a obsadila Martina 5.místo, Adéla 6.místo a Markéta 7.místo.

Závod byl po organizační stránce velmi pěkný a výkonnostně na vysoké úrovni. Kromě nás a domácích německých závodnic závod obohatily i soupeřky z Ruska, Ukrajiny, Itálie a Francie.

Všechna děvčata si odvezla pamětní medaile a další hezké ceny, ale především spoustu krásných zážitků z tohoto závodu.

Doufáme, že se tento závod opět stane každoroční tradicí a v roce 2014 se do tohoto hezkého městečka opět podíváme :-).

Výsledkové listiny: Bretten 2013.pdf (123550)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Bretten_2.11.2013/

+

21.12.2013 Norimberk

Na poslední závod tohoto roku jsme se vydali do vánočního Norimberku, kde naše děvčata poměřila své umění se 170 závodnicemi z Ruska, Německa, Itálie, Izraele, Lucemburska, Polska a ČR. Největšího úspěchu dosáhla Andulka Reiserová, která ve své kategorii závodnic ročníku 2001 vybojovala 2.místo a krásný skleněný pohár! Andulka podala téměř bezchybný, velmi půvabný výkon, díky kterému se dostala i mezi ruské závodnice. Ve stejné kategorii startovala Nikola Haišmanová. Nikola si ve cvičení nevybrala nejúspěšnější den, ve druhé sestavě ji navíc postihl problém s hudbou, přesto je 9. místo v této konkurenci pěkný výsledek. V o rok starší kategorii nás reprezentovala Eliška Králová, která obsadila výborné, ale trochu smutné 4. místo. Eliška předvedla kvalitní sestavy, především pěknou sestavu se švihadlem, ale dopustila se pár chybiček, a ty ji stály medailové umístění. V kategorii závodnic 1998 se představily Markéta Kultová a Adéla Zrnová. Markéta zacvičila především krásnou sestavu s obručí, která roztleskala celou halu, a odměnou jí bylo krásné 5. místo. Áďa k závodu nastoupila přes bolesti zad, na sestavách to bylo znát, ale 7. místo a především výkon, který předvedla, je rozhodně na pochvalu. V nejstarší kategorii závodila Martina Haišmanová a především díky výborné sestavě se švihadlem obsadila pěkné 6. místo. Nejmladší z našich účastnic byla Gábinka Kultová. Gabča startovala v nejpočetnější kategorii závodnic ročníku 2004, kde se představily tři desítky závodnic. Podala odvážný výkon a 18. místo na takto velkém závodě pro ni jistě bude povzbuzením do dalšího tréninku.

Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme nejen za výbornou reprezentaci oddílu, ale především za příjemný společně strávený předvánoční den :-)

Výsledkové listiny : Ergebnise21.12.13 bis KLK8.pdf (35722); Ergebnise21.12.13 bis FWK.pdf (51548)
 

+

26.10.2013 RUDOLF LION CUP HOF

Tři medailová umístění vybojovaly moderní gymnastky ze Slavie SK Rapid Plzeň na mezinárodním závodě v německém Hofu. Nejúspěšnější byla Eliška Králová, která v kategorii Juniors zvítězila. Eliška podala téměř bezchybný výkon při cvičení s obručí, předvedla nejen všechny těžké prvky, ale také moc pěkný výraz, který je dnešními pravidly vyžadován. V sestavě se švihadlem se sice dopustila drobných chybiček, ale i tak předvedla kvalitní sestavu. Výborně si vedla také o rok mladší Andulka Reiserová . Závodnice kategorie Children získala v sestavě s obručí s velikým náskokem nejvyšší známku a až pád náčiní v jinak nádherné sestavě s míčem ji odsunul na celkové druhé místo. Na stupních vítězů ji doplnila oddílová kolegyně Nikola Haišmanová, která se vyvarovala větších chyb a odnesla si bronz. Oddíl Slavia SK Rapid úspěšně reprezentovaly také juniorka Dominika Faboková a seniorka Martina Haišmanová. Domča předvedla soustředěný, velmi sympatický a vyrovnaný výkon a odměnou jí bylo velice pěkné 5. místo. Martině se vydařila úvodní sestava se švihadlem, ve které obdržela třetí nejvyšší hodnocení, ale stuha ji potom příliš neposlouchala a celkově skončila na 9. místě. Přední umístění našich gymnastek v konkurenci více než sta závodnic z šesti různých států jsou velkým úspěchem :-).

Děvčata, děkujeme za krásný zážitek z celého závodu!

Výsledkové listiny : Rudolf Lion cup Hof 2013.zip (533 kB)

Odkaz na fotografie ze závodu : www.flickr.com/photos/stoneproduction

+

Kontaktujte nás