4.10.2014 PLZEŇSKÝ POHÁR A MEMORIÁL J. KROCOVÉ

Sedm cenných kovů získaly naše závodnice při 15. ročníku Plzeňského poháru a na stupně vítězů se probojovaly i v soutěži družstev, když v rámci 26. ročníku Memoriálu J. Krocové obsadily 3. místo společně s TJ Slavoj Plzeň.

V dopolední části soutěže se představily závodnice národního kombinovaného programu. Domácí oddíl reprezentovala tři děvčata a všechna si vedla velmi úspěšně. V kategorii II. VTp získala Sára Benetková 2. místo a Marie Silovská bronz. Mezi ženami se prosadila Eliška Horová a za vydařený dvojboj sestav jí patřila stříbrná medaile.

Hlavní odpolední závod pak přinesl nejen rekordní účast startujících, ale také obdivuhodné výkony gymnastek z mnoha českých a 4 německých oddílů. Mezi nejmladšími děvčaty se z bronzové medaile za velmi pěknou sestavu bez náčiní radovala Markéta Nováková a úspěšně si vedla taJustýna Hodková, která při svém prvním závodě a s o rok staršími konkurentkami získala 4. místo. Se dvěma novými sestavami a poprvé s obručí cvičila Sára Dillingerová mezi děvčaty ročníku 2005. Beznáčka se jí moc povedla, obruč ale trochu neposlouchala. Přesto v nejpočetnější kategorii získala pěkné 10. místo. Na medaili dosáhla Linda Havlicová v kategorii nadějí mladších ročníku 2004, a to především díky zvládnuté sestavě s náčiním, za což jí patří veliká pochvala. Ve stejné kategorii startovala i Gábina Kultová a za slušný výkon obsadila 8. místo. V kategorii kadetek starších ročníku 2001 jsme měli pouze jednu zástupkyni, Nikolu Haišmanovou. Nikola předvedla hezké sestavy bez větších chyb a zasloužila si 4. místo. Vinou nemoci se závodu nemohla zúčastnit Anna Reiserová, a tak na její výkon se budeme těšit na dalším závodě. Další medaili do sbírky, bronzovou, si přidala Eliška Králová mezi kadetkami staršími. Eliška startovala se dvěma úplně novými a obtížnými sestavami, a tak bylo vidět, že je ještě musí dopilovat, ačkoli podala bojovný výkon. Ve stejné kategorii pak obsadily Dominika Faboková 4. a Kateřina Nováková 5. místo. V kategorii dorostenek se mezi nejlepší závodnice probojovala Martina Haišmanová. 2. místo v takto prestižním mezinárodním závodě patří mezi její největší úspěchy. Neztratily se ani Markéta Kultová a Adéla Zrnová. Za dvojboj sestav si odnesly 8., resp. 10. místo.

Vedle soutěžních sestav mohli diváci zhlédnout i vydařená exibiční vystoupení. K vidění byly skladby nejmladších gymnastek, Laury Honomichlové a Diany Lukášové, baletní představení a všichni jsme se samozřejmě celý den těšily na společné taneční vystoupení závodnic s trenérkami :-).

O vydařenosti závodu svědčí i pochvalné dopisy, které byly do Plzně zaslány z Brettenu a z Obertraublingu.

Pro naše gymnastky byl domácí závod první prověrkou sezóny, ve které dokázaly, že se mohou rovnat i s kvalitní mezinárodní konkurencí…ale také zjistily, že stále mají, co zlepšovat. Tak s chutí do toho!

Děvčatům i celému realizačnímu týmu gratulujeme a děkujeme za nádherný závod.

Výsledkové listiny : PP2014_vysledky_KP.pdf (300930); PP2014_vysledky_VP.pdf (512868)      PP2014_vysledky_memorial.pdf (285219)