POHÁROVÉ ZÁVODY 2013

1.12.2013 TÁBORSKÁ OBRUČ

Prvního prosince naše výprava zavítala do Tábora na pohárový závod Táborská obruč. Nejmladší zástupkyní, která odjela sbírat své gymnastické zkušenosti byla Markétka Nováková v kategorii 2006 a ml. Markétka rozehrála svoji „hrací skříňku“ a obsadila v druhém závodě ve své gymnastické kariéře 14.místo. V kategorii nadejě nejmladší ročníku nar.2005  se lépe dařilo Sárce Dillingerové, která získala velmi pěkné 6.místo. Míša Konderová ve stejné kategorii skončila na 11.místě.

Sestavu bez náčiní a zejména pěknou sestavu se švihadlem zacvičila Gabča Kultová. Gabča získala za své sestavy v kategorii naděje mladší celkové 5.místo.

Hned trojí zastoupení již podle pravidel roku 2014 jsme měly v kategorii kadetky starší. Nejlépe se dařilo nejstarší z trojice Kačce Novákové.  Kačka zacvičila především krásnou sestavu se švihadlem, s úžasným výrazem a všemi chycenými riziky a za své výkony si odvezla bronzovou medaili. V těsném závěsu na 4.místě skončila Nikola Haišmanová.  Niki se v obou sestavách vyvarovala větších chyb a rozhodně se mezi staršími kolegyněmi neztratila. Třetí zástupkyní a celkové 6.místo v této kategorii získala Anička Reiserová. Anička  neměla zrovna svůj šťastný den, náčiní moc neposlouchalo, ale Anička dokázala, že se z ní stala zkušená závodnice a bojovnice :-).

Rovnou po hlavě se do kategorie dorostenek vrhly naše 98 Adéla Zrnová a Markéta Kultová. Markétiny sestavy byly poměrně čisté, bez hrubých chyb a odměnou ji bylo hezké 7.místo v této silné kategorii. Adélka nastupovala do druhé sestavy s velkými bolestmi zad, které se projevily na jejích výkonu a obsadila celkové 9.místo.

Děvčatům gratulujeme a přejeme hodně sil do přípravy na poslední závod tohoto roku v Norimberku (21.12.2013) :-).

Výsledková listina : Táborská obruč 2013.xls (62464)

+

19.10. 2013 PLZEŇSKÝ SOUDEK

V sobotu 19. 10. 2013 jsme se zúčastnily pohárového závodu Plzeňský soudek. Dopoledne zacvičila děvčata kombinovaného programu. Ve II. VTp předvedla velmi pěknou sestavu s míčem Sárka Benetková a tímto výkonem si zajistila zisk zlaté medaile. V kategorii žen startovala Eliška Horová, která obsadila 6. místo. Odpolední část patřila závodnicím volného programu, kde startovaly Markéta Kultová, Adéla Zrnová a Dominika Faboková, a to v kategorii kadetkách starších. Nejúspěšnější byla Domča, jejíž výkon jí vynesl krásnou stříbrnou medaili. Radost z umístění měla i Adéla, která vybojovala cenný bronz. Markétu bohužel svazovala velká tréma, a tak se v sestavách dopustila pár chyb a výsledkem bylo 5. místo.

Přejeme děvčatům hodně štěstí i v dalších závodech.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA : Plzeňský soudek 2013 výsledky.xls (362496)

+

12.10.2013 PLZEŇSKÝ POHÁR 2013

V sobotu 12. října se v hale na Slavoji uskutečnil již 14. ročník Plzeňského poháru a 25. ročník Memoriálu Jiřiny Krocové. Po uzavření přihlášek bylo přihlášeno celkem 92 závodnic z České republiky a Německa.
Dopoledního programu se zúčastnila děvčata kombinovaného programu, která startovala ve třech kategoriích. Našemi zástupkyněmi byly Terezka Hejduková, Sára Benetková a Eliška Horová. Terezku, musíme pochválit za pěkný výkon v sestavě se švihadlem, za které získala pomyslnou bronzovou medaily a celkové 4.místo ve III.VTp.
Další zlatý kov si domů odnesla Sára Benetková (II.VTp), stříbnou medaily v kategorii žen poté vybojovala Eliška Horová.
Slavnostním vyhlášením výsledků a nástupem závodnich odpoledního, volného programu jsme se přesunuly do druhé poloviny závodu.
Svoji premiéru na závodním koberci si v kategorii naděje nejmladší odbyla hned tři naše děvčátka. Markétka Nováková, jako jedna z nejmladších závodnic celého závodu se svého nelehkého úkolu zhostila velmi dobře a dokonce dojala i své starší kolegyně k slzičkám . Další novou tvářičkou na závodním koberci byla i Sárka Dillingerová a Míša Konderová. Sárka ukázala, jak moc jí to v nové sestavě bez náčiní sluší a konečné 6.místo pro ni bylo velkým úspěchem. Na Míše se objevila velká opatrnost a nervozita, což se projevilo na celkovém provedení sestavy.
Velmi pěkný dvojboj sestav bez náčiní a se švihadlem předvedla v kategorii naděje mladší naše Gabča Kultová, za který získla hezké 5. místo.
V kategorii kadetky mladší jsme měly hned dvě želízka v ohni. Anička Reiserová, jako letošní oblastní přebornice a Nikola Haišmanová bronzová medailistka letošního oblastního přeboru. Aničku během dne schvátila nemoc, což se podepsalo i na jejím výkonu, nicméně ukázala, jaká je to bojovnice a celkové třetí místo pro ni bylo velkým úspěch. Niki v první sestvě s míčem předvědla velmi slušný výkon (3.místo v této sestavě), ovšem neposlušná obruč ji odsunula na celkové pěkné 5. místo.
Trojice našich kadetek starších ročníku nar. 2000 - Eliška Králová, Dominika Faboková a Kačka Nováková se o cenné kovy doslova poprala. Eliška ukázala, že její síla je především v plnění obtížností a po velmi pěkně zacvičené nové sestavě s obručí získala stříbnou medaily. Domča s Kačkou předvedly velmi vyrovnaný souboj, ze kterého se vítězem stala Kačka, která vystoupala v konečném součtu na 3. místo a na Domču tak zbyla nepopulární, bramborová medaile. 
V následují kategorii kadetky starší, ročníku nar. 1999, 1998 nás zastupovala Adéla Zrnová a Markéta Kultová. Tato kategorie byla velmi silně obsazena našimi přátely s německého Brettenu. Mezi prvních 5 závodnic se dokázala vklínit pouze jedna česká závodnice. Adéla i Markéta zacvičila svůj dvojboj bez výraznějších chyb a rozhodně se v této kategorii naztratila. Adéla obsadila konečné 7.místo a Markéta 8.místo.
Martina Haišmanová
, jako jediná zástupkyně v poslední kategorii, kategorii dorostenek ukázala, jaká půvabná gymnastka se z ní stává. Její pomyslené 3.místo v sestavě se švihadlem a sestava s míčem na písničku Skyfall nenechala nikoho chladným. Celkově Marťa vybojovala velmi pěkné páté místo
Třetí místo v soutěži družstev bylo poslední krásnou tečkou tohoto dne.

Děvčatům gratulujeme k předvedeným výkonům! Rodičům děkujeme za pomoc a obětavost při organizaci totoho krásného závodu a doufáme, že se uvidíme opět za rok :-)

Výsledková listina : GYM_12102013_final.pdf (99676)

+

8.6.2013 TÁBORSKÝ POHÁR

Jedním z posledních závodů celého roku bývá každoročně Táborský pohár, který jsme si nenechali ujít ani letos. Zazávodit si, po mistrovských soutěžích již především pro radost, přijelo do Tábora sedm našich závodnic. V kategorii nadějí mladších nás prezentovala Gábinka Kultová. Gábinka cvičila obě sestavy bez větších chyb a především díky dobře zvládnuté sestavě s náčiním obsadila pěkné 7. místo. V kategorii kadetek mladších ročníku 2001 závodila Andulka Reiserová. Andulka předvedla krásnou sestavu s míčem, obruč byla také na vysoké úrovni, a se značným bodovým náskokem se mohla radovat z vítězství a zlatého poháru. Stříbrný pohár si v kategorii kadetek starších vybojovala Eliška Králová. Eliška získala stejný součet bodů jako první závodnice a na druhé místo ji odsunula až pomocná kritéria. Přesto cvičila výborně a s minimem chybiček. Ve stejné kategorii se představily také Dominika Faboková, Adéla Zrmová a Markéta Kultová. Dominika své sestavy hodně vylepšila a odměnou jí bylo pěkné 7. místo. Áďa předvedla poměrně vyrovnaný výkon. Obě sestavy umí lépe, ale velkých chyb se nedopustila a obsadila 9. místo. Trochu smolný den si vybrala Markéta. Markéta získala velmi dobrou známku za cvičení s míčem, ale obruč jí po nepodařeném riziku utekla hodně daleko, což ji odsunulo na 12. místo. V kategorii dorostenek nám velkou radost udělaly výkon a výsledek Martiny Haišmanové. Kategorie byla obsazena velkým množstvím kvalitních závodnic. Martina však zacvičila velmi dobře a vybojovala tak výborné 4. místo.
Děkujeme za reprezentaci. Všechny závodnice nás moc potěšily, jen tak dál :-)

Výsledková listina: vysledky_taborsky_pohar.xls (41984)

+

1.5.2013 BOHEMKA BOBÍK CUP

Tři dny po úspěšně absolvovaném Oblastním přeboru se pět našich gymnastek vydalo bojovat o co nejlepší umístění na pohárový závod do Prahy. Na „Bohemka Bobík Cup“ se sjelo přes 200 závodnic z celé České republiky, a tak nejen, že konkurence byla veliká, ale navíc museli organizátoři přistoupit k pořádání finále pro druhé sestavy, aby se závod urychlil. Z našich děvčat si obě své připravené sestavy zacvičily Andulka Reiserová v kategorii kadetek mladších a Eliška Králová v kategorii kadetek starších. Andulka nejprve předvedla sestavu s obručí, která se jí úplně nevyvedla, ale míč pak byl pěkný a všichni jsme měli velikou radost, že se jí poprvé na závodním koberci podařilo chytnout i velmi obtížné riziko. Odměnou jí nakonec bylo moc pěkné 5. místo. Velikou pochvalu za svůj výkon i výsledek zaslouží také Eliška Králová. Eliška nastupovala do sestavy s obručí s velikou chutí postoupit do finále, což se jí také díky výborné sestavě podařilo. Pak už si v klidu mohla vychutnat novou sestavu s kužely, kterou zvládla rovněž téměř bez chyb. Kategorie kadetek starších byla opravdu velmi dobře obsazená, navíc Eliška v ní patří k nejmladším účastnicím, a tak je celkové 8. místo krásným výsledkem. V této kategorii se naopak příliš nedařilo Míše Burdové, která pro tentokrát zůstala za branami finále. Pouze obruč cvičila i Dominika Faboková. Dominika ale rovněž patří mezi nejmladší závodnice kategorie a určitě ji lze pochválit za neustálé zlepšování jejích závodních výkonů. Jen tak dál! Poslední odvážnou závodnicí našeho týmu byla Gábinka Kultová. Ta měřila své umění v konkurenci téměř třiceti závodnic kategorie naděje mladší. Gábinka cvičila švihadlo, a i přesto, že ho již umí o hodně lépe, než předvedla, určitě ukázala, že je do budoucna nadějnou závodnicí.
Doufáme, že si děvčata pochutnala na Bobíkách, které dostala jako odměnu za svá vystoupení, a děkujeme jim za úspěšnou reprezentaci :-)

Výsledková listina : III. kategorie Nml.2013.pdf (92,1 kB);V. kategorie Kadetkyml.pdf (82,3 kB); VI. kategorie kadst.pdf (84,7 kB)
 

+

21.4.2013 O VINOHRADSKÝ HROZEN 2013

Rozdávaly se hrozny! :-)
Stejně, jako v předchozích letech se oddíl TJ Sokol Královské Vinohrady rozhodl uspořádat tradiční závod O Vinohradský hrozen. Početný závod tentokrát obohatily kvalitní závodnice z Bratislavy a bylo se na co dívat.
V dopoledním závodě, který patřil nadějím se v kategorii naděje mladší  představila Gábina Kultová. Gabča, jakož to nováček v této kategorii si poprvé na závodním koberci vyzkoušela sestavu s náčiním. Sestava se neobešla bez chyb, ale nutno říci, že první pokus nebyl vůbec špatný. Celkově si vybojovala za sestavu bez náčiní a se švihadlem 10.místo.
Odpolední závod již patřil starším, zkušenějším ročníkům, v našem případě kadetkám starším. Pořadatelé nakonec rozdělily tuhle kategorii podle ročníků. Stříbrnou medaili v kategorii kadetek starších ročníku nar. 2000 získala Eliška Králová a 6.místo Dominka Faboková. Obě děvčata si na rozdíl od svých konkurentek v této kategorii vyzkoušela novou sestavu s kužely. 
Broznovou příčku v kategorii kadetky starší ročníku nar. 1998 vybojovala Markéta Kultová a 4.místo Daniela Platzová
Poslední kategorií, která přišla na řadu byla kategorie žen. V této kategorii své dvě volné sestavy předvedla Eliška Horová. Eliška, jakož to nejmladší ročník v této kategorii soutěží i s děvčaty o několik let starší a to bylo znát.  
Všechna děvčata čekají v blízké době oblastní přebory a boje o postup na MČR! Držíme palce a těšíme se na další sportovní zážitky!

Výsledková listina: Hrozen_2013_vtp.pdf (51,6 kB);Hrozen_2013_nadeje.pdf (50,3 kB);Hrozen_2013_kdt_dor.pdf (45,8 kB)

 

+

6.4.2013 ÚSTECKÝ POHÁR

Prvním závodem nejen v novém roce, ale především dle nových pravidel, byl pro naše závodnice volného programu pohárový závod v Ústí nad Labem. Představila se zde děvčata z třinácti oddílů České republiky, takže rozhodně byla k vidění řada kvalitních závodnic. Náš oddíl reprezentovalo šest děvčat. V kategorii kadetek mladších závodily Andulka Reiserová a Nikola Haišmanová. Obě si poprvé na závodním koberci zacvičily náročné sestavy s míčem. Andulka s míčem nastupovala jako první, ale sestava se jí až na obtížné riziko vydařila, a pak si již mohla vychutnat druhou sestavu, která byla bez náčiní. Moc jí to na koberci slušelo a za svůj výkon si odvezla velmi pěkné 6. místo. Nikole se naopak tentokrát závod příliš nevyvedl, neboť míč je zkrátka kulatý a neposlušný a musí jej tedy ještě potrénovat. V kategorii kadetek starších naše děvčata patřila k nejlepším. Tato kategorie je pro letošní rok učena děvčatům tří ročníků, a tak lze na každých závodech očekávat poměrně velké množství závodnic. Nejvyššího celkového součtu bodů dosáhla Míša Burdová a odvezla si tak zlatou medaili. Míša se již řadí mezi ty nejstarší a nejzkušenější závodnice, a tak se i po nepříliš dobré úvodní sestavě s míčem dokázala soustředit na obruč, a v té podala výborný výkon. Velmi dobře jí i ostatním závodnicím konkurovala o dva roky mladší Eliška Králová. Eliška získala nejvyšší známku za sestavu s libovolným náčiním, obruč byla také pěkná, a celkově si odvezla bronzovou medaili. V této kategorii se představila i Kačka Nováková. Kačka též patří naopak mezi ty nejmladší z celé kategorie. Ačkoli v tréninku již sestavy umí poměrně dobře, zde jí tréma svazovala ruce i nohy. V sestavách byla bohužel řada nepřesností, které jí připravily o lepší umístění. Do nejstarší kategorie, kategorie dorostenek, již letos postoupila Martina Haišmanová. Martina měla velikou smůlu v míči, kdy si při chytání rizika míč odkopla a musela použít náhradní náčiní. Nutno však pochválit, jak si s celou situací poradila. Druhá sestava se švihadlem pak byla velmi dobrá, a tak mohla být nakonec vcelku spokojená. 
Spokojené jsme byly i my, trenérky. Děvčatům děkujeme nejen za tento závod, ale především za snahu po celé zimní období, a doufáme, že úspěchy i neúspěchy pro ně budou povzbuzením do dalšího trénování :-)

Výsledková listina: Výsledky Ústecký pohár_VP.xls (61,5 kB)

+

Kontaktujte nás