OBLASTNÍ A REPUBLIKOVÉ ZÁVODY

Loni byla Sárka Dillingerová v podstatě začínající závodnicí. Za pouhý rok však udělala takový pokrok, že během jara vybojovala řadu medailí v ligových závodech a díky 3. místu na Oblastním přeboru se kvalifikoval až na Mistrovství republiky, které se konalo v Brně.

S velkým nasazením a ůsměvem hrdě bojovala v obou sestavách, s obručí i se švihadlem, a mezi 48 nadějemi se rozhodně neztratila. Umístění na konci čtvrté desítky nás vzhledem k výkonu i konkurenci potěšilo a znamenalo také druhé nejlepší umístění západočeských nadějí.

Celý sympatický výlet jsme si náramně užili a zakončili zmrzlinovým pohárem :-).

Sárce gratulujeme a přejeme, aby jí postup na MČR vyšel i za rok mezi kadetkami mladšími!

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/MCR_nadeji_mladsich_-_Brno_30._5._2015/

Výsledkové listiny : 2015-mcr-nml-vysledky.zip (198593)

Na nedělní Mistrovství České republiky kadetek starších postoupily celkem čtyři děvčata z našeho oddílu. Velkou smůlu však měla Anna Reiserová, které zdravotní obtíže nedovolily na MČR startovat, ale věříme že to určitě nebyla poslední možnost startu na tomto závodě a příští rok si vše vynahradí :-).

Do boje, o co nejlepší umístění v České republice tak odcestovala pouze Eliška Králová, Dominika Faboková a Katka Nováková.

I přesto, že jsme dle startovní listiny věděly, že závod nebude procházka růžovou zahradou, doufaly jsme, že vyjde postup do finále. Velmi blízko splnění toho cíle byla Eliška. Eli bojovala jako lev, švihadlo zajela čistě, bohužel pád kužele při druhém riziku ji odsunul na 21.místo. I tak je to krásný výsledek v první polovině startovního pole :-).

Domda i Kačka neměly svůj „prvkový“ den a i přesto, že se obě snažily o co nejlepší projev, obtížnost sestav nebyla splněna podle představ. Na takovém závodě, jako je MČR se nic neodpouští, vše musí být 100%.

Holky, hlavu vzhůru, poctivě trénujte,  příští rok Vás čeká tvrdý boj o postup na MČR v kategorii dorostenek!

Výsledkové listiny : Vysledky MCR Kadetky st. 2000 - 2002 viceboj.pdf (73636); Vysledky MCR Kadetky st. 2000 2002 svihadlo.pdf (43203); Vysledky MCR Kadetky st, 2000 - 2002 kuzelky.pdf (43197)

Z Oblastního přeboru si Linda Havlicová a Gabriela Kultová zajistily postup na své první Mistrovství České republiky v jednotlivkyních. Obě děvčata jsou ročník narození 2004 a pro letošní rok je čekal nelehký trojboj sestav bez náčiní, s obručí a míčem s o rok staršími děvčaty v kategorii kadetky mladší.

Pořadatelským oddílem MČR kadetek mladších i starších byl SK MG Baver Třebíč.

Linda začala velmi slušnou sestavou s obručí, bohužel sestava s míčem se nepovedla tak,  jak by chtěla, hrubá chyba nechyceného rizika a konec sestavy bez náčiní stál Lindu spoustu míst.

Gabča již týden před MČR bojovala s nemocí a nebylo jisté, zda se mistrovství vůbec zúčastní. Dvojboj sestav odcvičila s vypětím všech sil, ale bez hrubých chyb. Obě sestavy postrádaly především energii a temperament.

Celý závod by velmi náročný a skončil téměř s dvou hodinovým zpožděním i přesto děvčata odjížděla plná dojmů a nových zkušeností.

Doufáme, že je účast na tomhle závodě motivovala a budou na sobě pracovat, aby se tohoto krásného závodu mohla zúčastnit i příští rok :-) !

Výsledkové listiny : 2015_mcr_vysledky_kml_viceboj.pdf (74419); 2015_mcr_vysledky_kml_obruc.pdf (45058); 2015_mcr_vysledky_kml_mic.pdf (45026)

Řadu úspěchů zaznamenaly naše závodnice při nedělním Oblastním přeboru ve volném programu, který byl zároveň finálovým kolem Západočeské ligy pro rok 2015.

V rámci oblastního přeboru vybojovala Eliška Králová mezi téměř dvaceti kadetkami staršími již čtvrtý přebornický titul. Na bronzový stupínek se při svém prvním startu na přebornické soutěži postavila naše naděje nejmladší, Markétka Nováková. Těžký trojboj sestav v početném startovním poli výborně zvládly také Sárka Dillingerová v nadějích mladších a Linda Havlicová v kadetkách mladších. Obě se rovněž mohly radovat z postupu na své prvMistrovství České republiky. Toho má právo se účastnit i Gabča Kultová a nemusí tak smutnit, že obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Mezi kadetkami staršími se vedle Elišky Králové na stupně vítězů postavila Dominika Faboková, která skončila na 3. místě. Hezké umístění a postup na MČR patří i Katce Novákové (5. místo KST) a Anně Reiserové (6. místo KST).

Méně se tentokrát dařilo Nikole Haišmanové, Sáře Benetkové, Adéle Zrnové a Markétě Kultové, ale sport je sport a příště může být zase všechno jinak.

V ligovém součtu výsledků si pro zlatý pohár za vítězství v Západočeské lize suverénně došla Eliška Králová, která jako jediná ze všech účastnic dokázala ve své kategorii vyhrát všechna 4 kola. V kadetkách starších se dále výborně umístily Dominika Faboková na 4. místě, Anna Reiserová na 5. místě, Kateřina Nováková na 6. místě, Nikola Haišmanová na 8. místě a Sára Benetková, první rok závodící ve volném programu, na vynikajícím 10. místě. Velmi úspěšné byly Sárka Dillingerová a Linda Havlicová, které si odnesly bronzové poháry. Jen o fous unikla pohárová pozice Markétce Novákové a Gabče Kultové, přesto jim za všechna kola patří velká pochvala. Ta patří i Adéle Zrnové a Markétě Kultové, a to především za vytrvalost, ale i řadu pěkných výkonů. Obě naše slečny dorostenky zkouší, jaké to je sladit své zájmy a přibývající povinnosti a určitě zjišťují, že nelehké.

Zapomenout nesmíme ani na naše nejmenší. Justýnka Hodková a Nela Pelnářová obsadily moc pěkné 5., resp. 6 místo v celkovém pořadí a v průběhu souteže se každá z nich také již postavila na stupně vítězů.

Největší smolařkou byla Dianka Lukášová, která se z důvodu nemoci zúčastnila pouze dvou kol. Alespoň nasbírala zkušenosti a stále má vše před sebou.

Uspořádání celé soutěže, které si náš oddíl vzal na svá bedra, bylo nelehké. Přes všelijaké změny soutěžících na poslední chvíli, komplikovanost výpočtů i celkovou složitost přípravy závodu, který byl oblastním přeborem i finálem ligy, se ale nakonec vše zvládlo.

Ten největší sportovní výkon v neděli předvedli především Ti, kteří stávají v pozadí vší slávy… tentokrát zejména počtářská komise. Obrovský osobní dík tak patří mému úžasnému bratru Davidovi.

Děvčata, přejeme vám, abyste na MČR dokázala předvést vše tak nejlépe, jak umíte :-).

Výsledkové listiny OP : OP_vysledkova_listina_2015.pdf (74390)

Celkové výsledky ZPČ ligy : LIGA_vysledkova_listina_2015.pdf (91296)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Oblastni_prebor_a_finale_ZPC_ligy_-_26._4._2015/