ZAHRANIČNÍ ZÁVODY

Posledním závodem letošního roku byl tradiční a velmi oblíbený mezinárodní závod v Norimberku, kam se vydalo 8 našich závodnic. V sobotu se představily mladší gymnastky, mezi nimiž bojovaly Linda Havlicová a Gábina Kultová. Obě se v početné konkurenci umístily ve druhé desítce a poměrně úspěšně se tak rozloučily s podzimní závodní sezónou. V neděli závodila starší skupina děvčat, na které již však byla vidět poměrně veliká nesoustředěnost na sestavy a spíše těšení na vánoční trhy a svátky vůbec. Umístění pod stupni vítězů byla slušná, ale naše gymnastky měly určitě na víc! V kategorii ročníku 2001 se Anna Reiserová umístila na 7. příčce. V kategorii o rok starších závodnic se umístily Dominika Faboková na 5., Eliška Králová na 6. a Kateřina Nováková na 7. místě. Dorostenky Adéla Zrnová a Markéta Kultová obsadily 6., resp. 8. místo.

Výsledkové listiny : Výsedky_Norimberk_2014.pdf (249611)

Fotografie : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/MZ_Norimberk%2C_GER_-_21._12._2014/

Děvčata nyní čekají minimálně dva měsíce pilného trénování.

Přejeme jim dostatek sil i chuti a odhodlání :-).

Velmi zajímavý závod na nás čekal v německém Lipsku, kam jsme se vydali reprezentovat nejen Plzeň, ale celou Českou republiku. Na start se zde ve společném závodě postavili moderní a sportovní gymnastky i soutěžící v akrobacii. Naše Eliška Králová a Kateřina Nováková se zúčastnily obtížné kategorie juniorek, ve které u nás nezávodí. Poměřily tak síly s německými finalistkami Mistrovství Německa této prestižní kategorie a dokázaly jim být zdatnými soupeřkami. Obě předvedly kvalitní sestavy a jejich umístění, 6. (Eliška), resp. 8. (Kačka) místo, byla zcela se ctí.

Mimo závod jsme si užili také krásné předvánoční trhy…s palačinkami…, trochu poznali město a málem při tom zmrzli, navštívili raut a zažili spoustu legrace. Zkrátka pro všechny moc fajn výlet…a teď nezbývá než doufat, že nás za rok pořadatelé opět pozvou!

Velké poděkování patří panu Novákovi, řidiči a průvodci po celé dva dny  :-)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/MZ_Leipzig%2C_GER_-_29._11._2014/

Další společný závodní den jsme strávili na tradičním Lion Cupu v Hofu, kde startovalo 7 našich závodnic. Dopoledne se představily Markéta Nováková a Sára Dillingerová. Obě si jely velký mezinárodní závod vyzkoušet poprvé a vedly si velmi statečně. Mezi ročníky 2007 získala Markétka 12. místo a v kategorii ročníků 2005 Sárka 8. místo.

Odpoledne nás reprezentovaly již zkušené závodnice Eliška Králová, Anna Reiserová, Dominika Faboková, Nikola Haišmanová a Martina Haišmanová. Svými výkony se sice v kvalitní konkurenci především francouzských účastnic neztratily, ale všechny se vinou mnoha chyb připravily o daleko lepší umístění. V nejpočetnější kategorii kadetek starších v součtu obou sestav obsadily Dominika 6. místo, Eliška 7. místo, Andulka 11. místo a Nikola 16. místo. Martina mezi dorostenkami byla velmi blízko medaili a obsadila pěkné 5. místo. Za zmínění určitě stojí ještě 3. místo Dominiky v sestavě s obručí a Elišky 3. místo v sestavě s kužely.

Děvčata, pro nás jste vždy ta nejlepší, ale hurá do dalších tréninků !

Výsledkové listiny : Juniors Level B.pdf (286434);Seniors Level B.pdf (273763);Babies Level A.pdf (279880);Children Level A.pdf (278435)

Fotografie : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Lion_Cup_HOF_-_25._10._2014/