OBLASTNÍ A REPUBLIKOVÉ ZÁVODY

Mistrovstvím ČR vyvrcholila závodní sezóna našich pěti kadetek starších a jedné dorostenky, které se na tento prestižní závod kvalifikovaly z oblastního přeboru.

V kategorii kadetek si výborně vedla Eliška Králová. Eliška předvedla technicky velmi dobré sestavy bez pádů náčiní. V celorepublikové konkurenci téměř padesáti závodnic zůstala jen těsně před branami finále a vybojovala krásné 20. místo. Velkou pochvalu za sestavu s obručí, ale i za celý výsledek zaslouží Dominika Faboková, která se také ve startovním poli dokázala prosadit a obsadila pěkné 29. místo. Andulka Reiserová a Nikola Haišmanová, jakožto jedny z nejmladších účastnic, ještě musí hodně potrénovat, ale předvedly výkony, které patří na MČR, a věříme, že za rok bude umístění o hodně lepší. Do závodu nastoupila i Kateřina Nováková, která se bohužel v jeho průběhu zranila. Katce patří pochvala za odhodlanost závodit i s bolestí a hlavně přání brzkého uzdravení.

V kategorii dorostenek nás reprezentovala Martina Haišmanová. Martina předvedla celkem líbivou sestavu s míčem, stuha byla o něco horší, ale 24. místo je slušným výsledkem.

Děvčatům gratulujeme, děkujeme za všechnu společnou práci a přejeme jim, aby si již bez nervů užila nadcházející pohárové závody :-).

Výsledkové listiny - kadetky starší : MCR KST - vysledky nacini.pdf (207331); MCR KST - vysledky viceboj.pdf (100228)

Výsledkové listiny - dorostenky : MCR D - vysledky nacini.pdf (168051); MCR D - vysledky viceboj.pdf (61979)

Záznam z online přenosu (kadetky) : ostatni.tvcom.cz/Zapas/Sport-Moderni-gymnastika/33126-Mistrovstvi-CR-v-moderni-gymnastice-kadetky-starsi-Brno.htm

Záznam z onlinepřenosu (dorostenky) : ostatni.tvcom.cz/Zapas/Sport-Moderni-gymnastika/33127-Mistrovstvi-CR-v-moderni-gymnastice-dorostenky-Brno.htm

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/10.5.2014_MCR_KADETKY_STARSI_BRNO/

V neděli  4. května se v Mariánských Lázních konal Oblastní přebor v kombinovaném programu. Z našeho sportovního klubu se zúčastnily Tereza Hejduková, která závodila ve III. VTp, Sára Benetková a Marie Silovská ve II.VTp a v ženách nás reprezentovala Eliška Horová. Terezka neměla svůj den, neposlouchalo jí švihadlo a tak po sečtení všech chyb obsadila 9. místo. Lépe se vedlo děvčatům ve II. VTp. Sára v sestavě s míčem získala nejvyšší známku v této kategorii. Obruč měla drobné chybičky, ale 3. místo které po součtu známek obsadila je velký úspěch. Měla stejné bodové hodnocení se závodnicí na 2. místě, ale o konečném  umístění  rozhodovalo právě provedení povinné sestavy s obručí. Také Maruška Silovská si v této kategorii vedla dobře. I když jí dost svazovala tréma, vybojovala 7. místo což je úspěch vzhledem k její trenérské absenci v loňském roce. V kategorii  žen  výborně zabojovala  Eliška Horová. I když patřila mezi nejmladší v této kategorii získala svým pěkným výkonem 3.místo. Tak jsme se z Mariánskými Lázněmi  rozloučily získáním dvou bronzových medailí v tomto oblastním přeboru .

Děkujeme za hezké výkony :-)

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/4.5._OP_KOMBNOVANY_PROGRAM/

Přebornický titul, dvě bronzové medaile a další vynikající umístění vybojovaly naše gymnastky na oblastním přeboru ve volných sestavách. V nejpočetnější kategorii nadějí mladších se představily Gábina Kultová a Linda Havlicová. Gábina nás velmi potěšila chutí, s jakou závodila. Podala dobrý výkon ve všech třech sestavách a obsadila moc pěkné 7. místo. Linda také zabojovala, a i přesto, že poprvé cvičila novou sestavu se švihadlem, vše zvládla a skončila na slušném 9. místě. Pět děvčat nás reprezentovalo v kategorii kadetek starších, a to Eliška Králová, Kateřina Nováková, Anna Reiserová, Nikola Haišmanová a Dominika Faboková. Eliška si do své sbírky přidala zlatou medaili a přebornický titul. Po téměř bezchybných výkonech v celém trojboji předstihla své soupeřky o několik bodů. Vyrovnaný výkon bez větších chyb podala Katka a zásluhou jí bylo skvělé 3. místo. Andulka si naopak vybrala velmi smolný den. Pochvala jí patří za bojovnost a 4. místo je pěkným výsledkem. Ani Nikola se nevyvarovala chybiček, nicméně za kvalitní výkon získala hezké 5. místo. Dominice to velmi slušelo v obruči a ve švihadle, avšak chybičky v kuželích ji odsunuly na 6. příčku. Zastoupení jsme měli také v kategorii dorostenek, kde ve velmi silné konkurenci závodily Martina Haišmanová, Markéta Kultová a Adéla Zrnová. Martina se ze zdravotních důvodů nemohla na závod příliš připravovat, o to víc nás její výborné výkony ve všech sestavách a bronzová medaile za ně potěšily. Markéta neměla svůj nejlepší den, ale sympatickým výkonem v poslední sestavě roztleskala celou halu a vybojovala celkové 8. místo. Adéle náleží pochvala především za míč, ale i premiérová stuha měla moc pěkné části. Obruč ji trochu neposlouchala, nicméně 9. místo obsadila se ctí.

DĚKUJEME ZA REPREZENTACI A PŘEJEME HODNĚ SIL DO PŘÍPRAVY NA MČR!!!

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/26.4.2014_Oblastni_prebor_VP

Výsledkové listiny : Výsledky_-_OP_2014.pdf (490616)