POHÁROVÉ ZÁVODY 2014

Již 24. Ústeckého poháru se konal v neděli 13.dubna 2014 ve sportovní hale UJEP v Ústí nad Labem. V dopolední části závodu byla naší zástupkyní ve III. VTp kombinovaného programu Tereza Hejduková. Terka zacvičila svoji sestavu se švihadlem velmi soustředěně a s úsměvem a byla po zásluze odměněna krásný, i když nepopulárním 4. místem .

V odpolední části se střídala děvčata kombinovaného a volného programu. Ve II.VTp se sestava s míčem lépe vydařila Marušce Silovské. Maruška si odbyla premiérový start s míčem a za svůj výkon obdržela šesté nejvyšší ohodnocení. Ve stejné kategorii startovala i Sára Benetková, která skončila na pěkném 9. místě. Eliška Horovákategorii žen bojovala rovněž velmi svědomitě a za svoji volnou sestavu s obručí získala hezké 8. místo.

Opět velmi silnou kategorií byly naděje mladší,ve které se představila Linda Havlicová. Linda zaslouží za svůj výkon pochvalu, zejména díky projevu obou sestav. Sestavy byly odcvičené s úsměvem a bez velkých chyb  :-).

Svůj dvojboj sestav v kategorii kadetky starší přijela ukázat Katka Nováková a Nikola Haišmanová. Z této dvojice se více dařilo Katce, která za své sestavy obsadila pěkné 4. místo. Nikola zacvičila především slušnou sestavu s obručí a získala 7.místo.

Děvčatům děkujeme za pěkné výsledky a těšíme se na další závodní výkony  :-).

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Ustecky_pohar_-_Usti_nad_Labem%2C_13._4._2014/

Výsledkové listiny : ÚP 2014 starší formát.xls (64000)

Vyzkoušet si nové sestavy a poměřit síly s konkurencí se vydala další část našich závodnic do Žďáru nad Sázavou, kde se v sobotu 29.3.2014 konal již 15.ročník Žďárské sněženky. Závod obohatily i velmi kvalitní gymnastky z Polska, Slovenska a Ukrajiny. Pro děvčata Lindu Havlicovu, Gabrielu Kultovou, Nikolu Haišmanovou, Markétu Kultovou a Martinu Haišmanou to byl premiérový start v letošním roce.

Nejlepšího umístění dosáhla v kategorii dorostenek Martina Haišmanová, která v silné konkurenci přivezla krásné 8.místo. Martina zaujala zejména svým půvabem a kvalitní technikou náčiní. Ve stejné kategorii se představila i Markéta Kultová. Markéta předvedla velmi podobné sestavy a její výkon stačil na druhou polovinu startovního pole. Nikola Haišmanová, co by nováček a nejmladší ročník kategorie kadetek starších předvedla slušný výkon se švihadlem, ovšem premiéra sestavy s kužely byla poznamenána řadou větších chyb.

V kategorii naděje mladší, která patřila mezi nejkvalitnější, se představila Gabriela Kultová a Linda Havlicová. Gábinin výkon byl poznamenám časovým výpadkem a nervozitou, ale i přesto chválíme za snahu ukázat se, co nejlépe. Linda si zaslouží pochvalu zejména za svůj výkon v sestavě bez náčiní a rovněž za svoji odvahu po roční pauze vystoupit na závodní koberec.

Děvčatům děkujeme za předvedené výkony a přejeme hodně sil do dalších příprav před závody a oblastním přeborem :-) .

Fotografie ze závodu : skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/29.3._Zdarska_snezenka/

Výsledkové listiny : Vysl_Dorostenky.pdf (92141); Vysl_KadStarsi.pdf (95354);Vysl_NadMladsi.pdf (85218)

Závodem až v daleké Jihlavě jsme vstoupili do jarní závodní sezóny. Naše čtyři reprezentantky – Eliška Králová, Andulka Reiserová, Dominika Faboková a Katka Nováková – se představily ve velmi početné a kvalitně obsazené kategorii kadetek starších složené ze závodnic ročníků 1999 - 2001. Svoji vysokou úroveň potvrdila Eliška Králová, která vybojovala výborné 7. místo. Předvedla moc pěknou sestavu s obručí, ale chyby v sestavě se švihadlem ji připravily o ještě lepší umístění. Andulka, Dominika a Katka se umístily ve druhé desítce startovního pole. Andulka si poprvé vyzkoušela sestavu s kužely a vzhledem k tomu, že v kategorii patří mezi nejmladší, byl její výkon velmi povzbudivý. Dominika ukázala velké zlepšení v práci s náčiním, Katce patří pochvala za snahu o interpretaci sestavy.

Děkujeme za reprezentaci a těšíme se na ještě lepší výkony v dalších závodech :-)