2.10.2010 PLZEŇSKÝ POHÁR

V sobotu 2.října se v hale Slavoj Plzeň konal 11.ročník Plzeňského poháru a 22. ročník Memoriálu J. Krocové v moderní gymnastice. Závod pořádal oddíl Slavia SK Rapid a byl rozdělen do dvou částí - dopolední ,,národní" části a odpolední mezinárodní části. Celkem se závodu zúčastnilo 65 závodnic. V dopoledním závodě si medaile rozdělily závodnice z pořádajícího oddílu a z oddílu Slovan Plzeň.V kombinovaném programu II.VTKp se na prvních třech místech umístily závodnice z pořádajícího oddílu.První Eliška Horová, druhá Markéta Kultová a třetí Adéla Zrnová. Ve III. VTKp obsadila první místo Kateřina Nováková, druhé Klára Windsorová ,obě z SK MG Slovan Plzeň a třetí byla Eliška Králová z pořádajícího oddílu. V odpolední části závodu se v šesti kategoriích představily gymnastky z Německa, Rakouska , Slovenské republiky a české gymnastky z Plzně, Prahy, Milevska,Tábora a Chomutova. V první kategorii zvítězila Michaela Pompurová ze Slovenska, když hned za ní se na druhém místě umístila Nikola Haišmanová a na čtvrtém místě Anna Reiserová, obě z pořádajícího oddílu. Ve druhé kategorii zvítězila Kateřina Chlebečková z SC 80 Chomutov. Ve třetí kategorii zvítězila současná nejlepší závodnice pořádajícího oddílu Michaela Burdová a hned ob stupínek za ní se na dělené pozici umístily další dvě závodnice z pořádajícího oddílu - Martina Haišmanová a Daniela Platzová.Ve čtvrté kategorii zvítězila Klára Tilcerová z SC 80 Chomutov V páté kategorii zvítězila Kateřina Kocová z TJ Slavoj Plzeň a šestou kategorii ovládly závodnice TJ JM Chodov Praha v čele s Martinou Illichovou. V soutěži družstev - Memoriálu J. Krocové zvítězily gymnastky z oddílu SC 80 Chomutov, druhé místo obsadily gymnastky z RG Proactive Milevsko a gymnastky z pořádajícího oddílu, obsadily třetí příčku.Závod proběhl za podpory Sportovní komise Magistrátu MP, Nadace 700 let MP, Nadace sportující mládeže, ÚMO 3 a Krajského úřadu.K prestiži mezinárodního závodu přispěly svou přítomností paní radní Mgr. Petra Kacovská, Paní Ing. Eva Prokopová vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Magistrátu MP a předsedkyně dozorčí rady Nadace sportující mládeže a paní Veronika Zettlová zastupitelka ÚMO 3.

Fotografie: skmgrapidplzen.rajce.idnes.cz/Plzensky_pohar_2010/